E-Posta: info@bocekilaclama.eu TEL: 0212 429 7716 - 0542 391 8254

Bit İlaçlama

Ana Sayfa > GENEL > Bit İlaçlama

bit-ilaclama

BİT  İLAÇLAMA YÖNTEMLERİ

Bitler hemen hemen herkesin rahatsız olduğu bir böcek türüdür. Bunun temel nedeni bitlerin insanlara verdiği maddi ve manevi zararlarıdır. Bitler, insanlara nüfuz edebildiği gibi bitkilere de nüfuz edebilmektedir. İnsanlarda genellikle saçlarda görülen bitler birçok hastalığı da beraberinde getirmektedir. İşte bu hastalıklardan korunmak için birçok bit ilaçlama maddeleri piyasaya sürülmüştür. Piyasadaki bu ilaçların bazıları insanların sıkıntılarını giderirken bazıları ise sıkıntıların daha da kötüye gitmesine neden olmaktadır. Bir bit ilacı almayı düşünen kişi, bu konuda eğitim görmüş olan doktorlardan yardım almalıdırlar.

Bit hafife alınmayacak bir böcek türüdür. Her ne kadar ufak olsalar da insan sağlığını ciddi oranda olumsuz etkiledikleri, bazı klinik araştırmaları ile kanıtlanmıştır. Örneğin; sıradan bir bit günde 2 ila 8 kez insanlarda kan emmektedir. Bitlerin bir diğer yaşam alanı ise bitkilerdir. Bitler, bitkilerin dal, yaprak ve tomurcuk gibi yerlerinde yaşamaktadır. Bitler, tıpkı insanlarda olduğu gibi bitkilere de ciddi boyutta zararlar vermektedir. Bitkilerdeki bu zararları engellemek amacıyla ise bit ilaçlama konusunda hizmet veren kurumlar kurulmuştur. Bu kurumların izin, eğitim ve denetimleri ilgili makamlar tarafından yapılmaktadır.

Ancak bazı ilaçlama şirketleri bu makamlardan izinsiz olarak varlığını sürdürmektedir. Bu ilaçlama şirketlerine halk deyimi ile merdiven altı işletmeler denmektedir. Bitkilerinin üzerindeki bitlerden rahatsız olan çiftçiler, ilaçlama şirketi seçme konusunda çok dikkatli davranması gerekmektedir. İlaçlama şirketi seçiminde piyasa, oldukça titiz bir şekilde araştırılıp öyle karar verilmelidir. Ancak vereceğiniz karar ne olursa olsun yasal ilaçlama firması tercih edilmelidir. Yukarıda da bahsedildiği üzere bitler, insanlar ve bitkiler için bir tehlike unsurudur. Bu tehlikelerden korunmak için çeşitli yardımlar alınmaktadır. Alınan yardımların etkisini görebilmeniz için bit ilaçlama işlemlerinin 1. sınıf kalitede olmasına özen gösterilmelidir.

Böcek İlaçlama
İstanbul 'da ilaçlama şirketleri arasında garantili böcek ilaçlama hizmeti veren tek Sağlık Bakanlığı onaylı haşere ilaçlama şirketi.