E-Posta: info@bocekilaclama.eu TEL: 0212 429 7716 - 0542 391 8254

Bitki Biti İlaçlama

Ana Sayfa > GENEL > Bitki Biti İlaçlama

bitki-biti-ilaclama

BİTKİ BİTİ İLAÇLAMA YÖNTEMLERİ

Bitki bitleri, adından da anlaşılacağı gibi bitkilerin dal, yaprak, tomurcuk ve filizlerinde varlık gösteren bir böcek türdür. Bu böcekler bitkilere nüfuz ederek bitkilerin çeşitli hastalıklara yakalanmasına neden olmaktadır. Başta tarım ile uğraşan insanlar olmak üzere birçok insan bu olumsuz durumdan kurtulmak için bitki biti ilaçlama firmalarına yönelmektedir. Bu ilaçlama firmaları özel eğitim almış personelleri ile bitkileri ilaçlayarak insanları da bitkileri de bu zor ve sıkıcı durumdan kurtarmaktadır. Bu bitki ilaçlama firmaları ilgili bakanlıklardan izin aldıktan sonra hizmet etmeye başlamaktadır. Bakanlık bu ilaçlama firmalarına belge vermek için önce bu firmalara çeşitli eğitimler vermektedir.

Firmalar bu eğitimleri aldıktan sonra hizmet etmek amacı ile verilen izin belgesini almaya hak kazanırlar. Fakat her ilaçlama firması bakanlıklardan bu tip eğitimleri almamaktadır. Bu ilaçlama firmalarına kaçak veya sahte ilaçlama firmaları denmektedir. Kamuoyunda bu firmaların bir diğer adı da merdiven altı işletmelerdir. Bu sahte firmalar ile yasal firmalar arasındaki en büyük fark bakanlık onayı olmaması ve bunun sonucunda kalite farkının doğmasıdır. Nitekim yasal ilaçlama firmaları 1.sınıf teçhizat ve zirai ilaç kullandıklarından dolayı ilaçlamadan doğacak hatayı minimize etmektedir.

Ekiplerindeki personellerin ilaçlama konusundaki bilgi ve becerileri de, yasal firmaları diğer firmalara kıyasla bir adım daha önde olmasına olanak sağlamaktadır, İlaçlama işlemi yapılırken insanlara en büyük zararı veren hata yanlış zirai ilaç kullanımıdır. Bilindiği üzere her böcek türüne aynı zirai ilaç kullanımı etkili sonuç alınmasını engellemektedir. Böceğin türüne göre bilinçli bir şekilde kullanılan zirai ilaç, ilaçlamadan yüksek verim alınmasına neden olmaktadır. Tüm bunlardan dolayı bitki biti ilaçlama düzenli olarak, profesyonel ekipler tarafından, bilinçli olarak yapılmalıdır. Yasal olmayan kaçak ilaçlama firmalarından uzak durulmalıdır.

Böcek İlaçlama
İstanbul 'da ilaçlama şirketleri arasında garantili böcek ilaçlama hizmeti veren tek Sağlık Bakanlığı onaylı haşere ilaçlama şirketi.