E-Posta: info@bocekilaclama.eu TEL: 0212 429 7716 - 0542 391 8254

Böcek İlaçlama Firmaları

Ana Sayfa > GENEL > Böcek İlaçlama Firmaları

bocek-ilaclama-firmalari

      BÖCEK İLAÇLAMA FİRMALARININ ÖNEMİ

Bilindiği üzere böcekler oldukça yaygın bir yaşam alanına sahiptirler. Özellikle yaz aylarında kene, hamam böcekleri gibi haşerelere oldukça sık rastlanılır. Bu durum insanlara ve bitkilere zarar vermektedir. Böceklerin bu olumsuz faaliyetlerini engellemek için birçok böcek ilaçlama firmaları kurulmuştur. Bu böcek ilaçlama firmalarının eğitim, izin ve denetimleri T.C Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülmektedir. Bakanlık, bünyesindeki ilaçlama firmalarını son sistem teknolojiler ile ve ileri düzeyde bilgi ve beceriler ile donatmaktadır. Teknolojinin hızlı bir şekilde gelişmesi ile birlikte ilaçlama firmaları da eski dönemlere göre büyük bir gelişim göstermiştir. Böylece kullanılan zirai ilaçların yan etkileri minimize edilmiş, haşerelere karşı daha etkili ve daha hızlı sonuçlar alınmaktadır. Bakanlık onayı almayan sahte ilaçlama firmalarının da sayısı göz ardı edilemeyecek kadar fazladır.

Bu ruhsatsız firmaların ilaçlama konusundaki bilgi ve becerileri oldukça düşük düzeydedir. Bu firmaların kullandıkları ilaçlar insan sağlığına ciddi şekilde zarar verebilmektedir. Bu yüzden canlıları yok etmek adına böcek ilaçlama firmaları tercih edilmelidir.Öncelikle firmanın T.C Sağlık Bakanlığı onayını almış olması gerekmektedir. Firmanın kullanacağı ilaçların tarihi, yan etkileri gibi önemli özellikleri yetkililere sorulmalıdır. İlaçlamanın hangi haşere türüne yapılacağı konusunda önceden firma bilgilendirmelidir. Firmalar ilaçlamanın öncesinde ve sonrasında yapılması gerekenleri detaylı bir şekilde anlatması gerekmektedir. İlaçlama firmasının elemanlarının kıyafetleri ve kullandıkları teçhizatlarında eksiksiz olmasına dikkat edilmelidir.

Sağlık Bakanlığı onayı olmayan ilaçlama firmaları, ruhsatlı firmalara nazaran daha düşük fiyat karşılığında hizmet verebilirler. Ancak kullandıkları malzemeler standartların altında olunca karşılaşacağınız zararlar hem maddi hem manevi açıdan çok daha pahalıya gelmektedir.Özellikle yasal olmayan ilaçlama firmalarının kullandıkları bazı ilaçların insan sağlığına ciddi bir şekilde zarar verdiği klinikler tarafından kanıtlanmıştır. Bazı doktorların yaptığı araştırmalara göre yanlış zirai ilaç kullanımı insanlarda kanser gibi ölümcül hastalıklara yol açtığına ulaşılmıştır. Böcek ilaçlama firmaları arasında bizi tercih ederek farkımızı görebilirsiniz.

Böcek İlaçlama
İstanbul 'da ilaçlama şirketleri arasında garantili böcek ilaçlama hizmeti veren tek Sağlık Bakanlığı onaylı haşere ilaçlama şirketi.