E-Posta: info@bocekilaclama.eu TEL: 0212 429 7716 - 0542 391 8254

Böcek İlaçlama Servisi

Ana Sayfa > GENEL > Böcek İlaçlama Servisi

bocek-ilaclama-servisi

   BÖCEK İLAÇLAMA SERVİSİNİN ÖNEMİ

Böcekler insan sağlığını tehdit eden canlı varlıklardır. Aslında sadece insan sağlığını değil tüm doğayı da tehdit edebilmektedirler. Böceklerinin bu zararlılıklarının farkına varan insanlar birçok böcek ilaçlama servisi kurmuşlardır. Bu ilaçlar doğaya ve evlere nüfuz eden böcekleri etkisiz hale getirmekle yükümlüdürler. İnsanlar böceklerin bu faaliyetlerinden kurtulmak için çeşitli böcek ilaçlama servislerinden etkili bir şekilde yararlanmaktadır. Özellikle son yıllarda teknolojinin de gelişmesiyle zirai ilaçların etkisi de büyük gelişme göstermiştir. Ancak bir böcek ilaçlama servisi seçilirken çok dikkat edinilmesi gerekmekte. Çünkü ilaçlamanın amacı insanları daha sağlıklı bir yaşama taşımak olduğundan dolayı firma seçiminde azami önem verilmelidir.

İyi bir böcek ilaçlama firması seçiminde ilk olarak Sağlık Bakanlığı ve Çevre Bakanlığı gibi ilgili kurumlardan onay alan firmalar seçilmelidir. Çünkü böcek ilaçlama basit bir işmiş gibi görünmesine rağmen oldukça tehlikeli, ciddi ve riskli bir iştir. Yanlış ilaç kullanımından dolayı insanlar birçok ölümcül hastalıklara yakalanmaktadır. Bazı bilim adamlarınca yanlış zirai ilaç kullanımı insanlarda cilt bozuklukları ve kanseri gibi önemli sağlık sorunlarına yol açtığı belirtiliyor. Yanlış ilaç kullanımı insanları olduğu gibi böcekleri de etkilemektedir.

Kullanılan yanlış zirai ilaç, böceklerin yok edilmesi yerine böceklerin daha da artmasına ortam hazırlamaktadır. Böyle bir durumla karşılaşmamak için firma seçiminin doğru yapılması gerekmektedir. Piyasada birçok ilaçlama firması bakanlık onayı almadan kaçak olarak varlığını sürdürmektedir. Bu ilaçlama firmaları yasal olmadığı için devlete hiçbir vergi ödememekte ve ödemediği bu vergileri, hizmet ücret bedeline yansıtarak düşük fiyat tarifeleri ile iş yapmaktadır. Bu firmalar bakanlık onaylı firmalara göre daha kalitesiz ilaç kullanarak insan sağlığını hiçe saymaktadırlar. İlaçlama ciddi bir iştir ve ciddi piyasa araştırmasından sonra firmalar tercih edilmelidir.

Böcek İlaçlama
İstanbul 'da ilaçlama şirketleri arasında garantili böcek ilaçlama hizmeti veren tek Sağlık Bakanlığı onaylı haşere ilaçlama şirketi.