E-Posta: info@bocekilaclama.eu TEL: 0212 429 7716 - 0542 391 8254

Çekirge İlaçlama

Ana Sayfa > GENEL > Çekirge İlaçlama

cekirge-ilaclama

 ÇEKİRGE İLAÇLAMA ŞİRKETİMİZ

Çekirgeler genellikle 4 ila 5 cm boylarında olup sıcak bölgelerde, çayır, tarla ve su kenarları gibi yerlerde yaşamaktadır. Ekinlere ciddi zararlar veren çekirgeler insanlar içinde zaman zaman tehlikeli durumlara yol açabilmektedir. İnsanlar da, hem kendilerine hem de ekinlerine zarar veren bu çekirgelerden kurtulmak için çeşitli kurumlardan destek almaktadırlar. Bu kurumların başında da çekirge ilaçlama servisleri gelmektedir. Çekirge ilaçlama konusunda özel eğitim alan bu servisler insan sağlığını korumak amacıyla hizmet vermektedir. Çekirgelerden korunmak için tek çare ilaçlama işlemi olup, düzenli olarak ve kaliteli ilaçlama firmasına yaptırılan ilaçlama oldukça etkili verim alınmasına olanak sağlamaktadır.

Fakat her ilaçlama firması aynı verimi vermeyebilmektedir. Bunun temel nedeni ise bilindiği üzere kalite farkıdır. Hayatın her alanında olduğu gibi ilaçlama alanında da kalite, firmalar arasında önemli bir etkendir. Bir ilaçlama firmasının kaliteli olup olmadığı bazı bilgiler ile anlaşılabilmektedir. Örneğin; kaliteli bir ilaçlama firmasında devlet onayı olmazsa olmazlardan birisidir. Çünkü firmanın ilaçlama konusundaki eğitimi, onayı ve denetimi devlet tarafından yapıldığı için devletten belge alması şarttır. Bir diğer özellik ise kullanılacak eşyaların ve zirai ilaçların standartların üstünde olması gerekmektedir.

Diğer önemli özellik ise ilaçlama yapacak personelin ilaçlama hakkında bilgi ve beceri sahibi olması gerekmektedir. Yasal olmayan sahte namı diğer merdiven altı firmalar devletten belge almadığı için yukarıda sayılı tüm özelliklerden yoksun kalarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Bu durum insan sağlığını tehlikeye sokacak sonuçlar doğurabilmektedir. Yukarıda bahsedilen tüm durumlar göz önünde bulundurularak çekirge ilaçlama firması seçimine azami önem verilmelidir. Böylece hem ilaçlamadan alınan verim artar, hem de insan sağlığını bozacak tüm etkenler kısıtlanmış olur. Çekirgelerde kurtulmak için yasal firmalara düzenli olarak ilaçlama yaptırılmalıdır.

Böcek İlaçlama
İstanbul 'da ilaçlama şirketleri arasında garantili böcek ilaçlama hizmeti veren tek Sağlık Bakanlığı onaylı haşere ilaçlama şirketi.