E-Posta: info@bocekilaclama.eu TEL: 0212 429 7716 - 0542 391 8254

Fumigasyon Belgesi

Ana Sayfa > GENEL > Fumigasyon Belgesi

fumigasyon-belgesi

FUMİGASYON BELGESİ YAZILARI

Fumigasyon belgesinin bir diğer anlamı da operatörlük belgesidir. Bu belgeye tüm herkes sahip olamaz. Bu nedenle kaliteli ilaçlama firmalarında bulunan personeller profesyonel uzmanlardır. Fumigasyon belgesi kısa süreli kurstur. Fakat çeşitli eğitimlerden geçersiniz. Bunlar zirai ilaçların kullanım alanları, haşere bilgileri, ilaçlama ile ilgili bilgiler, fumigasyon adı altında tehlikelerin önlenmesi ve daha birçok konular yer alır. Aynı zamanda bakanlıkları ve fumigasyon yönetmeliğinin sizlere uyguladığı sınavlar çeşitli aralıklarda yapılır. Böylelikle puanlar hesaplanır ve gerekli bilgiler doğrultusunda fumigasyon belgesi sizlere verilir.

Aynı zamanda operatör belgesini almadan önce bu sistem sizleri operatör yardımcısı olarak görür. Bu sınavları geçtikten sonra tecrübeli bir operatör olmuş olursunuz. Bunun dışında E1- E2- E3 belgeleri de alabilirsiniz. E1 ve E2 operatör ile ilgilidir. Fakat E3 operatör kimlik kartı olarak bilinir. Sizde bunu almak istiyorsanız fumigasyon yönetmeliğine başvurabilirsiniz. Kısacası fumigasyon belgesi on bölümden oluşur. Birincisi operatör belgesi alacak adayların gerekli şartları uygulaması, ikincisi daha önceki bulunan belgeleriniz.

Üçüncüsü fumigasyon belgesi almak için başvurduğunuz kursların katılımı, dördüncüsü teknik bilgileri ve fumigasyonu öğrenmeniz, beşinci atmosferik yani çevreye karşı fumigasyon bilgileri, altıncısı fumigasyon öncesi ve sonrası sizlerin uygulayacağı hizmetlerin anlatılması, yedincisi fumigasyon yaparken çalışma teknikleri ve araç, gereçlerin kullanımı, sekizinci operatör sorumlulukları, dokuzuncu müdürlük aşamalarında aranan belge ve gerekçeler, onuncu diğer kamu kuruluşu ve kurumların sizlerden istediği belge ve bulunan belgelerin iptali bu sistemde bulunmaktadır. Tüm bunları uygulayan bireyler çeşitli düzeyde yasal ilaçlama yapabilirler. Bazı firmalar ise yasal olarak fumigasyon ilaçlaması yapmaz. Bu nedenle bu firmalar her zaman ikinci planda yer almaktadır. Bizim fumigasyon ilaçlama firmamızda fumigasyon belgeleri mevcuttur. Bunları göz önüne alarak bizleri tercih edebilirsiniz.

Böcek İlaçlama
İstanbul 'da ilaçlama şirketleri arasında garantili böcek ilaçlama hizmeti veren tek Sağlık Bakanlığı onaylı haşere ilaçlama şirketi.