E-Posta: info@bocekilaclama.eu TEL: 0212 429 7716 - 0542 391 8254

Fumigasyon Nedir

Ana Sayfa > GENEL > Fumigasyon Nedir

fumigasyon-nedir

FUMİGASYON NEDİR?

Fumigasyon ilaçlama konusunda kimyasallığı içerir. Bu kimyasallık gaz ve sıvılardan oluşmaktadır. Çünkü gazla ve sıvılar her zaman zararlı maddeler olduğu için tüm canlılara zarar verirler. fumigasyon yöntemi ile kısa sürede haşereler ortadan kalkar. Fakat tüm canlılara zarar verdiği için insan sağlığını da büyük oranda etkiler. İnsanlara zarar gelmemesi için fumigasyon yönteminin bazı araç ve gereçleri vardır.

Bunlar fumigasyon çadırı, fumigant, kum torbası, bakır ve politilen boru, aplikatör kutu açacağı, acil durumlar için bez parçası, gaz maskesi, yedek süzgeci, lastik eldiven, dedektör ve dedektör yakıtı, termometre, vantilatör, terazi ve kantar, tahta ve çeşitli ızgaralar, cep fener, ya da el fenerleri, ilk yardım çantasında bulunacak tüm malzemeler, tehlikeli ikaz levhası, çadır tamir etmek için kalın bezler, 30 metreye kadar çelik metre, çift taraflı anahtar, İngiliz anahtarı, tornavida, pense, fumigasyon el kitabı, defter, kalem, silgi ve yedekleri, kraft kâğıdı,  hava pompası, sonda, sıcak su ve sıcak su kabı gerekmektedir. Tüm bunlar hem daha iyi ilaçlama yapmak için hem de ortamda bulunan ilaçlama personeli için gereklidir. Bunların olmaması durumunda çeşitli kazalar yol açabilirler.

Fumigasyon personelleri de yönetmeliğe ilaçlama konusunda başvurarak operatör belgeleri almaktadırlar. Tüm bu aşamalarda personel acemilik yaşar. Sonrasında ise bazı yöntemler ve teknoloji ile kendini geliştirir. Fumigasyon ilaçlamanın ortaya çıkış amacı diğer yöntemler ile farklı zorluklar çekmemek içindir. Bu nedenle çeşitli firmalar ve şirketler bu ilaçlanmayı yapmaktadır. Fakat ilaçlar ve malzemeler arasında firma ve şirket farkları oluşur. İlaçlama firmamızdan en iyi hizmeti veren firmalardan bir tanesidir. Dilerseniz yukarıda anlatılan tüm hizmetleri almak istiyorsanız fumigasyon firmamızdaki uzman ekipler ile gerekli iletişime geçebilirsiniz. Bundan sonra tek yapmanız gereken yaşam alanlarınızın keyfini çıkartmaktır.

Böcek İlaçlama
İstanbul 'da ilaçlama şirketleri arasında garantili böcek ilaçlama hizmeti veren tek Sağlık Bakanlığı onaylı haşere ilaçlama şirketi.