E-Posta: info@bocekilaclama.eu TEL: 0212 429 7716 - 0542 391 8254

Fumigasyon Palet

Ana Sayfa > GENEL > Fumigasyon Palet

fumigasyon-palet

FUMİGASYON PALET NEDİR

Fumigasyon sisteminde bulunan palet yöntemi de birçok sorunda çözüm olabilir. fumigasyon yapılamayacak gibi dar alanlarda palet yöntemi uygulanır. Fumigasyon palet yönteminden bahsedecek olursak konteynır, palet, koli, ve riskli malzemelerin bulunduğu gemilerde çok ince ve gaz sızmayacak yöntem uygulanır. Madde ile temas ettikten sonra tüm haşere grupları etkilerini yitirerek ölürler. Sizlerde bu hizmetleri çeşitli ilaçlama firmalarından alabilirsiniz. Genel olarak ahşap fumigasyon olarak bilinir. Sizlerde bu yöntemi uygulatmadan önce araştırmanız gerekir. Çünkü iki türlü fumigasyon yapılır. Birincisi tüm her yere aynı orantıda yapılarak bir gün süren bekleme, ikincisi ise fumigasyon palet olarak bilinen fumigasyondur.

Bu sistemde 24 saat ile 72 saat arasında beklersiniz. Fakat en hassas ürünleriniz etkilenmeden haşereler ortadan kalkar ve sizlerde rahat edebilirsiniz. Bu işlem en çok gemilerde ve taşımacılıkta kullanılır. Aynı zamanda meyve ve sebze tarlalarında bir ahşap kapalı ürün içerisine 21 dereceye kadar metil bromür koyulur. Bu işlemde zamanla etrafa yayılır ve tüm haşereler ölür. Metil bromür çok tehlikeli ve zehirli maddedir. Günümüzde bilinen en zararlı ilaç olduğu için tüm canlıları tek seferde ortadan kaldırır. Bu nedenle ilaçlama yapılırken çok dikkat edilmesi gerekir ve ilaçlama sonrası belirli süre yanına yaklaşılmaz. Bu süre bir hafta bile olabilir.

Bunları göz önüne alarak fumigasyon palet hizmetini ilaçlama firmamızdan talep edebilirsiniz. İstenilen hizmeti verecek uzman ekiplerimiz sizler için en uygun fiyatları sunar. Böyle bir hizmeti diğer ilaçlama firmaları yüksek maliyetler ile gerçekleştirir. Sizde fumigasyon palet hizmetinden yararlanmak istiyorsanız sizde uzman ekiplerimiz ile gerekli iletişimi kurabilirsiniz. Bir farklı olarak ta bu hizmeti hemen, hemen tüm dar alanlara uygulatabilirsiniz. Bunları dışında merak ettikleriniz varsa web sitemizden tüm her şeye bakabilirsiniz.

Böcek İlaçlama
İstanbul 'da ilaçlama şirketleri arasında garantili böcek ilaçlama hizmeti veren tek Sağlık Bakanlığı onaylı haşere ilaçlama şirketi.