E-Posta: info@bocekilaclama.eu TEL: 0212 429 7716 - 0542 391 8254

Fumigasyon Sertifikası

Ana Sayfa > GENEL > Fumigasyon Sertifikası

fumigasyon-sertifikası

FUMİGASYON SERTİFİKASI NEDİR

Fumigasyon sertifikası aynı zamanda operatör belgesidir. İlaçlama uzmanında bulunan yasal belge olduğunu gösterir ve bu belgeye sahip olmak için ilaçlama yönetmeliğine başvurmak gerekir. Dünyada var olan tüm işler için yasal belgelerin bulunduğu gibi fumigasyon ilaçlama konusunda da bu sertifika alınması gerekir. Bir ilaçlama öncesi müşteri daima bu belgeyi sizden talep edebilir. Aksi takdirde yapılan işler firmanızı ve itibarınızı zedeleyebilir. Fumigasyon sertifikası kapsamında yer alan orman ürünleri, bitkiler, sanayi ürünleri zarar görmeden ilaçlama yapmaktır ve aynı zamanda diğerleri ise pek fazla kullanılmayan ürünlerdir.

(Palet, kutular, cam ve çeşitleri) sağlık bakanlıkları, fumigasyon yönetmeliği bunları göz önünde bulundurarak çeşitli metotlar geliştirmiştir. Bunlar fumigasyon ilaçlaması yapılan yerin önceden kontrol edilmesi, temizlenmesi, insan sağlığına zarar veren maddelerin daha az kullanılması ve haşere gruplarının en kısa sürede ortadan kalkması, tüm yapılacak fumigasyon ilaçlamaları zirai ilaçlar kapsamında yapılması, yasal belgeler bulundurarak işlemleri daha onaylı olması gibi hususlar yer alır. Tüm bunlar çevre ve canlı sağlığını düşünerek yapılmıştır.

Çünkü fumigasyon sertifikası bir nevi hem ilaçlama yasallığı hem de uzun süreli operatör belgesidir. Bunlara sahip olan firmalardaki uzman ekipler her alanda ilaçlama yapabilirler. Fumigasyon yardımcısı ise bu eğitimde yer aldığı sürece bu ismi alır. Eğitim bitip uzman ekipler ile çalışmaya başlayınca kısa sürede uzmanlaşmaya başlar. Fumigasyon sertifikası ilaçlama uzmanları ve firmaları için çok önemlidir. Bu belgeyi almak için çeşitli şartlar ve zorunluluklar vardır. Fumigasyon sertifikası kapsamında hizmet her geçen gün daha da büyümektedir. Böylelikle kısa sürede her zaman istenilen hizmet haşere gruplarına uygulanır. Bir diğer şekilde ise bu sertifikadan almayan firmalar yasal gözükmeyecektir. Bu nedenle tüm herkes gibi sizlerinde yaptırması gerekir.

 

Böcek İlaçlama
İstanbul 'da ilaçlama şirketleri arasında garantili böcek ilaçlama hizmeti veren tek Sağlık Bakanlığı onaylı haşere ilaçlama şirketi.