E-Posta: info@bocekilaclama.eu TEL: 0212 429 7716 - 0542 391 8254

Fumigasyon Uygulamaları

Ana Sayfa > GENEL > Fumigasyon Uygulamaları

fumigasyon-uygulamalari

 FUMİGASYON UYGULAMALARI NEDİR?

Fumigasyon diğer ilaçlama yöntemlerine benzerlik göstermez. Çünkü fumigasyon kimyasal bir ilaçlamadır ve tehlikeleri çok fazladır. Fumigasyon yönteminde iki türlü uygulama vardır. Birincisi vakumlu fumigasyon uygulamaları bu yöntemde ortamda bulunan hava alınıp yerine gaz sıvıları bırakılır ve tüm haşereler etkisi anında geçer. Aynı zamanda pahalı bir yöntemdir. İkincisi ise atmosferik fumigasyon uygulamalarıdır. Bu yöntemde diğer yöntem ile benzerlik gösterir.

Sadece kullanım alanları farklıdır. Atmosferik uygulamalar genel olarak hububatlara, kuru tütünlere, kuru meyve ve sebzelere yapılır. Diğeri ise seyyar çadır ile tüm her yerde faaliyet gösterir. Atmosferik famigasyonda ikiye ayrılır. Birincisi geniş/ büyük kapsamlı hacim fumigasyonudur. Bu yöntemde fabrikalarda, büyük alanlarda kısa sürede uygulanır. İlaçlama ortamının gaz geçirmediği sürece sizlerde bu hizmetten faydalanabilirsiniz. İlaçlama yapılırken tüm kapılar, pencereler ve açık yerler kapatılır. İkincisi ise tütün depolarında hacim fumigasyon uygulamaları bu yöntemde atmosferik uygulamasına yakındır. Fakat içerisindeki ilaçtan dolayı her maddelere uygulanmaz. Bunların dışında ortama ara, ara oksijen verilmelidir.

Aksi takdirde solunum yetmezliğine, bulanık görmelere, iştahsızlıklara, zehirlenmelere, titremelere, halsizliklere neden olur. Bir diğer fuigasyon uygulaması ise çadır altı uygulamalardır. Bu uygulamada bir kapalı madde içerisinde gaz tanecikleri tutulur ve ortama hemen salınır. Böylelikle ortamdaki tüm haşere grupları ölür. Sizlerde bu yöntemleri ilaçlama firmamız tarafından yaptırmak istiyorsanız uzman ekiplerimiz ile gerekli iletişimi kurabilirsiniz. Uzman ekipleri tüm fumigasyon yöntemlerini teknolojik olarak yapmaktadır. bu nedenle karşımıza çıkan tüm tehlikeleri kısa sürede aşmaktayız. Sizde bizler tercih ederek tüm haşere gruplarından kurtulabilirsiniz. Aksi takdirde birçok haşere grubu sizlere zorluklar yaşatabilir. Bunların en önemlisi ise salgın hastalıklardır. Sizlere bulaştığı andan itibaren engellenemeyebilir. Bunları göz önüne alarak sizlerde bizleri tercih edebilirsiniz.

Böcek İlaçlama
İstanbul 'da ilaçlama şirketleri arasında garantili böcek ilaçlama hizmeti veren tek Sağlık Bakanlığı onaylı haşere ilaçlama şirketi.